Hambakliinik

  • Russian
  • Finnish
  • Eesti
  • English

Oleme avatud: : E-R 8.15-20.00
  Tel. : 6776030, 6776031, 56216158

Hambaravihüvitis

TEAVITUS TÄISKASVANUTE HAMBARAVI HÜVITISE KOHTA

Eesti Haigekassa ja hambakliinik Vagodent on sõlminud vähemalt 19-aastaste kindlustatud isikute hambaravi teenuse rahastamise lepingu, mida rakendatakse alates 14.01.2019.a. kuni lepingu lõpuni.

Et muuta kõigile Eesti ravikindlustatud inimestele ning ka hambaraviteenuse pakkujatele teenuse osutamine ning hüvitise kasutamine võimalikult kiireks ja lihtsaks, toimub hüvitise limiidi arvestus ning arveldamine  haigekassa ja hambaraviteenuse osutaja vahel elektroonselt. Selleks on haigekassa ja hambaraviteenuse pakkuja vahel sõlmitud teenuse osutamise lepingud.

Alates 1. jaanuarist 2018 hüvitab Eesti Haigekassa täiskasvanutele hambaravi 40 eurot aastas (patsiendi omaosalus 50%). Eakatele, rasedatele, alla üheaastaste laste emadele ja teistele juba hüvitist saavatele inimestele suurenes hambaravihüvitis kuni 85 euroni aastas (patsiendi omaosalus 15%).

Haigekassaga sõlmitav leping ei kohusta kõiki teenuseid osutama haigekassa hinnakirja alusel – hinnakiri kehtib vaid hüvitisega hõlmatud teenustele ning hüvitise piirmäära ulatuses.

Hüvitise limiit kehtib ühe kalendriaasta jooksulning seda ei ole võimalik kanda järgmisesse aastasse. Kui inimesel on limiit kasutatud, ei pea teenuseid osutama haigekassa hinnakirja järgi.

Jätkuvalt on Vagodendil kehtivad haigekassa rahastamise lepingud alla 19-aastaste (kindlustatud) laste hambaraviks ja pensionäride proteesihüvitise kasutamiseks (260€ kolme aasta kohta).

Täpsema teave saamiseks saab pöörduda haigekassasse infotelefonil 16363, klienditelefonil (+372)6696630, e-posti aadressil info@haigekassa.ee, külastades haigekassa klienditeenindust Lastekodu 48 Tallinn 10144 ja kodulehte www.haigekassa.ee

 
medicredit
Northern1 - hambaravikindlustus

 

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?